قیمت سیم مفتول

جهت اطلاع از قیمت سیم مفتول به علت نوسانات بازار با ما تماس بگیرید.

( قیمت به روز انواع آهن آلات صنعتی و ساختمانی در کانال تلگرام آهن میثاق )

آخرین بروزرسانی ۱۴۰۲/۰۳/۱۸

سیم مفتول چیست؟

یک نوع محصول فولادی که از طریق کشش و نورد گرم تولید می شود. سطح مقطع سیم مفتول حدودا بین ۰٫۴ تا ۴ میلیمتر متغیر است. از آن جایی که فولاد دارای آلیازهای متفاوتی از جمله کربن است، سیم مفتولی از فولاد کم کربن تولید می شود. انواع متفاوتی از سیم مفتول در بازار وجود دارد که نوع مفتولی و نوع گالوانیزه آهن مصرف بیشتری دارند. همچنین مفتول مسی که در صنعت برق بسیار پرکاربرد است از دیگر نوع این محصول می باشد. به طور کلی مفتول های فولادی به صورت زیر دسته بندی می شوند.

انواع مفتول فولادی

سیم مفتول سیاه : مفتول سیاه یا به اصطلاح مفتول آرماتوربندی از فولاد کم کربن تولید می شود که شکل پذیری مناسبی برای کار دارد. این مفتول در مقابل خوردگی مقاومت کمی دارد.

سیم مفتول گالوانیزه : این مفتول همان نوع سیاه است که طی فرایند گرم و سرد به مفتول گالوانیزه تبدیل می شود. سیم مفتول گالوانیزه در برابر خوردگی مقاوم می باشد. کیفیت نوع سرد از نوع گرم این مفتول کمتر است. نحوه تولید مفتول گالوانیزه سرد بدین صورت است که با روش الکترولز آن را آبکاری می کنند. در روش تولید گرم، سیم مفتول سیاه را در دیگ مذاب فلز روی غوطه ور می کنند که در این روش ضخامت گالوانیزاسیون بیشتر از روش سرد است.

سیم مفتول استیل : سیم مفتول استیل در مقابل خوردگی مقاومت خیلی خوبی دارد. این نوع سیم مفتول از سایر مفتول ها قیمت بالاتری داشته و کاربرد کمتری دارد.

سیم مفتول سیاه ایرانی

فروش سیم مفتول گالوانیزه یا سیم آرماتوربندی در آهن آلات میثاق از نوع فابریک می باشد.

سیم مفتول به دو دسته فابریک و غیر فابریک تقسیم می شوند که نوع فابریک از کشش و نازک کردن میلگرد نمره ۶٫۵ بدست می آید و نوع غیر فابریک آن را از تسمه های فلزی تهیه می کنند.

معیارهای مفتول خوب

۱- نرمی : به توانایی کوره در حرارت دادن مناسب آن بستگی دارد.
۲- وزن هر کلاف : هر چه کوچکتر باشد بیشتر مورد استقبال است.

وزن مناسب یک حلقه سیم مفتول نمره ۱٫۵ حدود ۲۰ تا ۲۵ کیلو گرم و هر حلقه ۲٫۵ و بالاتر ۳۰ کیلو گرم است.

سایز ۱٫۵ میلیمتر آن بیشترین مصرف را دارد و عمدتا برای بستن میلگردهای آلماتوربندی از آن استفاده می شود. از این رو به آن سیم آلماتور بندی نیز می گویند.
سایز ۲٫۵ میلیمتر : بعد از سایز ۱٫۵ میلیمتر بیشترین مصرف را دارد و از آن برای بستن قالبهای فلزی استفاده می شود. از این رو به آن مفتول سیاه قالب بندی نیز می گویند. سایز ۳ و ۴ میلیمتر عمدتا استفاده های کمتری دارند و در صنایع نجاری و چوبی و صنعت بسته بندی محصولات کشاورزی کاربرد دارد.

کاربرد سیم مفتول

سیم مفتولی در ساختمان سازی برای بستن آرماتورها کاربرد زیادی دارد. قبل از بتن ریزی نیاز است که آرماتورها در پی ساختمان، ستون ها، تیرها، دیوارهای برشی و سقف های بتنی با سیم مفتول درجای خود محکم بشوند تا هنگام بتن ریزی جابه جا نشوند. همچنین سیم مفتول در ساخت قفس ها، قالب ها و بسته بندی نیز مورد استفاده است.

  • پروژه های ساختمان سازی
  • صنایع برق
  • ماشین سازی
  • کشتیرانی
  • و غیره

قیمت سیم مفتول

سیم مفتول فابریک ایرانی به عوامل متفاوتی برای تعیین قیمت وابسته بوده که به طور مثال شامل :

قیمت میلگرد ۶٫۵

قیمت تسمه فلزی

هزینه تولید

 سوالات متداول

۱) چه محصولاتی در زمینه سیم مفتول در آهن آلات میثاق به فروش می رسد ؟

سیم مفتول های سایز ۱٫۵ ، ۲٫۵ و مخصوص رابتیس کاری به فروش می رسند.

۲) آیا در صورت افزایش مجدد قیمت سیم مفتول قبل از تسویه فاکتور، قیمت جدید اعمال می شود ؟

خیر، قیمت اولیه فاکتور ملاک معامله می باشد.

۳) در چه صورت سفارش مشتری به صورت رایگان ارسال می شود ؟

خرید سیم مفتول به میزان مشخصی از سیم مفتول هزینه ارسال را در محدوده تهران رایگان می کند.

گالری